realizacje

Drzwi do zadań specjalnych – stalowe do ześlizgów strażackich

Drzwi do zadań specjalnych - stalowe do ześlizgów strażackich

Niestandardowe potrzeby wymagają nietypowych rozwiązań. Stalowe drzwi nie tylko służą do ochrony mienia, zabezpieczenia przeciwpożarowego, itp. ale czasami też pełnią inne funkcje.

Przykładem może być obiekt straży pożarnej i potrzeba zastosowania drzwi do ześlizgów strażackich, których wymagania są dokładnie określone w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 16 września 2008 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Wymaga ono od drzwi między innymi: specjalnego wyposażenia do otwierania i blokowania skrzydeł drzwiowych po ich otwarciu, oznakowania oraz kolorystyki.

Producent drzwi stalowych firma Metalpol wyprodukowała drzwi stalowe do ześlizgów strażackich w oparciu o system stalowych kształtowników ocynkowanych. Powierzchnie drzwi polakierowane zostały farbą proszkową. Zastosowane zamki w drzwiach zapewniają wymagane ręczne otwieranie, natomiast blokowanie skrzydeł odbywa się samoczynnie, aby umożliwić korzystanie z ześlizgu w sytuacji awaryjnej.

Producent – Metalpol Furmaniak specjalizuje się w nie tylko w produkcji nietypowej stolarki stalowej, dostarcza również w standardowe produkty (drzwi, bramy, okna stalowe), wykonywane wg potrzeb zamawiającego.