technologia

Drzwi z profili stalowych – system met PROF

Drzwi z profili stalowych - system met PROF

Drzwi stalowe z uwagi na swoje parametry wytrzymałościowe są nadal bardzo popularne zarówno w budownictwie mieszkaniowym, ale przede wszystkim przemysłowym. Drzwi stalowe produkowane są albo z blach stalowych ocynkowanych (drzwi stalowe płaszczowe) albo z systemowych profili stalowych (drzwi stalowe profilowe). Na rynku dostępne są systemy takie jak: drzwi Jansen, drzwi Forster i inne. Metalpol wdrożył i z powodzeniem dostarcza własny system profili stalowych do produkcji drzwi i bram: met PROF. System tworzą stalowe profile specjalne, wykonane ze stali ocynkowanej, elementy wyposażenia: uszczelki, zamki, listwy zaczepowe: stalowe i aluminiowe.

Drzwi stalowe nie muszą być „zimne”

Metalpol posiada zarówno systemy bez izolacji, jak również systemy izolowane termicznie: profile wypełnione są niepalną wełną mineralną. Parametry izolacyjne całych konstrukcji to wartości już od 0,99 W/m2K dla drzwi w systemie met PROF 099.

Projekty

Do projektowania konstrukcji oraz optymalizacji produkcji wykorzystywane jest oprogramowanie Logikal firmy Orgadata.

Każdy może produkować

System jest tak zaprojektowany aby wytwarzanie konstrukcji było możliwie jak najprostsze. Stalowe profile wykonane są z najwyższą dokładnością, a współpracujące elementy są dokładnie spasowane. Produkcja wymaga podstawowych narzędzi do obróbki stali takich jak: przecinarka, spawarka, szlifierka kątowa. Zawiasy systemowe idealnie pasują do kształtu profili, dlatego nie wymaga się wzorników do spawania. Zaczepy trzymające wypełnienie nie wymagają stosowania wkrętów.

Wyposażenie – równie ważne

Zarówno zamki jak i okucia proponujemy najlepszych dostawców europejskich: GU, BKS, WILKA, WSS. Wysokiej jakości produkt wymaga najlepszych elementów wyposażenia.

Dostępność

Wszystkie elementy systemu są stale dostępne na magazynie.