technologia

Drzwi stalowe do napowietrzania

Drzwi stalowe do napowietrzania

Projektując systemy przeciwpożarowe budynków projektanci często nie uwzględniają w zakresie napowietrzania drzwi, które z uwagi na powierzchnię oraz fakt że są integralną częścią budynku są idealnym źródłem świeżego powietrza w obiekcie. W przypadku wystąpienia pożaru ważne jest szybkie usunięcie gorącego powietrza oraz trujących gazów.

Funkcję taką mogą pełnić stalowe drzwi wyposażone w mechanizmy zapewniające ich otwarcie w każdym przypadku. Metalpol do swoich drzwi stalowych przeciwpożarowych stosuje napędy renomowanych firm takich jak D+H (DDS 54/500) lub GEZE (RWA K600), które w połączeniu z elementami awaryjnego odblokowania zamków umożliwiają skuteczne napowietrzanie, szczególnie szlaków komunikacyjnych. W przypadku wystąpienia pożaru rygle drzwi stalowych zostają odblokowane i następuje automatyczne otwarcie drzwi.

Znaczna większość ofiar pożarów to nie osoby mające bezpośredni kontakt z płomieniami, a właśnie ofiary śmiercionośnych gazów, dlatego ważne jest zarówno opracowanie systemu bezpieczeństwa w zakresie zabezpieczenia rozprzestrzeniania się ognia, jak również szkodliwych oparów i gazów.